231231-074
231231-076
231231-079
231231-084

Początek zawodów rozpoczął się do mocnej wymiany ciosów z obu stron. W pelplińskim zespole skutecznie trafiali Filip Stryjewski oraz Thomas Davis, natomiast po drugiej stronie trójkami częstowali CJ Wilson i Michał Chrabota. Następnie chwilowe prowadzenie dla zawodników w białych strojach dali Roman Janik oraz Patryk Kędel. Bardzo szybko tę sytuację odwróciły udane próby Sebastiana Rompy i Rafała Serwańskiego (9:13). Pelplinianie sumiennie odpłacali się punktami z rzutów wolnych Davisa, lecz przemyską drużynę trzymała na przodzie udana akcja zza łuku Macieja Puchalskiego. Późniejszy serial 12:2 w wykonaniu Wojciecha Dzierżaka i Mariusza Konopatzkiego przyniósł miejscowym siedmiopunktowe prowadzenie. Premierową odsłonę sfinalizował trafieniem z dystansu Łukasz Uberna (26:22).

W następnej części dzięki wolnym Uberny, a także trójce Puchalskiego, Niedźwiadkom udało się doprowadzić do wyrównania. Po następnych minutach meczu ekipy naparzały się celnymi ciosami, a także co akcję zmieniały się na prowadzeniu. W połowie tej ćwiartki celne kosze Janika i Kędla dały pelplińskiej ekipie pięciopunktową zaliczkę (42:37). Później gracze z Kociewia jeszcze bardziej zwiali swoim przeciwnikom po kolejnych koszach Kędla, Davisa i Sadło, odskakując na dziesięć punktów. Ostatecznie po punktach spod tablicy Michała Chraboty i Kacpra Majki, ekipa Dariusza Kaszowskiego prowadziła po 20 minutach 51:45.

Po przerwie trafienia Wilsona, Chraboty oraz Serwańskiego wyprowadziły przemyską drużynę na przód. Rezultat w kolejnym fragmencie odwrócili Stryjewski oraz Kędel, dając Dece czteropunktowe prowadzenie (58:54). Kroku zespołowi z Kociewia dotrzymywali Serwański, a także Wilson. Chwilowy spokój dla zespołu z Pelplina dawał Kędel, ale doskonale odwdzięczali mu się Wilson oraz Puchalski. Pięć punktów z rzędu zdobytych przez Ubernę dały przemyskiej drużynie sześciopunktowy zapas przed decydującą kwartą (65:71).

Wykorzystane wolne przez Davisa oraz Kędla, a także trójka Szymańskiego pozwoliły pelplinianom na początku czwartej kwarty odzyskać prowadzenie. Skutecznie na wydarzenia reagowali Chrabota oraz Wilson, dając gościom inicjatywę. W międzyczasie z grą musieli się przedwcześnie pożegnać Rompa oraz Wilson Jr., którzy popełnili pięć fauli. Ten fakt wykorzystali na korzyść miejscowi, którzy po interwencjach Kędla i Stryjewskiego odskoczyli na dwa posiadania (79:76). Wynik przechylał się w obie strony w następnych akcjach. Na dwie celne trójki Puchalskiego, pelplinianie odpowiedzieli świetnymi akcjami Konopatzkiego, Davisa i Szymańskiego. Ostatni z nich trafił ważne punkty z pola trzech sekund. Ostatecznie Decka Pelplin pokonuje przemyskie Niedźwiadki 92:83

Dla Decki 25 punktów i 7 zbiórek zdobył Patryk Kędel. Dla Niedźwiadków 25 punktów i 7 zbiórek dał Maciej Puchalski.