Thriller w Pelplinie! Decka ogrywa HydroTrucka po dogrywce

2023-12-02by tomek0

Pełna dramaturgia na Kociewiu! Po wielu zmianach prowadzeń, a także wielu zwrotach Decka Pelplin pokonuje po dogrywce HydroTrucka Radom 89:85.

Decka Pelplin – HydroTruck Radom 89:85 (po dogr.) Statystyki

Pelplinianie kapitalnie weszli w tę potyczkę – po trafieniach Thomasa Davisa, a także Patryka Kędla prowadzili 8:0. Potem straty zaczęli nadrabiać Błażej SowaMaksymilian Formella oraz Darren Williams. Jednak dobrymi ripostami zza łuku popisali się Filip Stryjewski oraz Roman Janik. Następne interwencje Janika oraz Kędla sprawiły, że Decka prowadziła 25:15.

W kolejnej części miejscowi przez dobre pięć minut nie mogli zdobyć punktu, co skrzętnie wykorzystywali radomianie. Po trójce Mikaela Laihonena, HydroTruck miał dwupunktową stratę do miejscowych. Słabszą grę ekipy trenera Dariusza Kaszowskiego przerwały udane wejścia pod obręcz Davisa oraz Stryjewskiego (33:27). Lepszą końcówkę pierwszej połowy mieli goście, aplikując następne dziewięć „oczek”. Drugą kwartę zamknął trafieniem zza linii 6,75m Jakub Zalewski (33:36).

Drugą połowę otworzyły celne trójki Janika, Formelli oraz Zalewskiego. Późniejsze wizyty na linii rzutów wolnych Kędla, a także udane wejście pod obręcz Davisa sprawiły, że Decka miała do nadrobienia jedno posiadanie do gości (42:44). Przez następne akcje obie drużyny szły na twardą wymianę kosz za kosz. Na kolejne dobre zagrania Janika i Kędla skutecznie odpowiadali Formella, Williams oraz Sadowski. Gościom przez moment udało się uciec na sześć punktów po koszu Ciechocińskiego i perfekcyjnie wykorzystanych wolnych przez Formellę. Trzecią partię sfinalizował trójką Aleksy Janiec (56:59).

Następne celne rzuty zza łuku Janika i Kędla dały na otwarcie decydującej części wyrównanie (62:62). Ponownie do głosu dorwali się Ciechociński, a także Williams, dając pięciopunktowe prowadzenie dla graczy Roberta Witki (64:69). Gospodarze dotrzymywali kroku oponentom dzięki interwencjom z pomalowanego pola Stryjewskiego i Kędla. Po trójce Janika, Decka miała punkt straty do HydroTrucka (73:74). Następnie na połowicznie wykorzystane wolne przez Formellę skutecznym lay-upem odpowiedział Davis. Do końcowej syreny mieliśmy gwarantowane emocje. Najpierw spod tablicy trafił Kędel, dając pelplinianom prowadzenie (77:75). Na 6,8 sekundy przed końcem pojedynku celnie piłkę po rzucie Zalewskiego dobił Formella. Okazję do zamknięciu meczu miał Davis, ale nie trafił zza łuku. W ten sposób do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka.

DOGRYWKA

W dodatkowym czasie gry po celnej trójce zaaplikowali Zalewski, a także Dzierżak. Kolejna trójka rozgrywającego, a także udana wizyta na linii rzutów wolnych Davisa dała pelplińskiej drużynie pięciopunktową inicjatywę (85:80). Potem sytuację radomian poprawił Zalewski, ale Kędel nie mylił się z wolnych. Radomską drużynę w grze trzymała trójka Williamsa. Finalnie ósme zwycięstwo zapisali pelplinianie dzięki punktom z wolnych Kędla.

Dla Decki 26 punktów i 5 zbiórek dał Roman Janik. Dla HydroTrucka 20 punktów i 8 zbiórek zaaplikował Maksymilian Formella