Nerwy w Pelplinie. Górą Decka!

2023-10-16by tomek0

Mocno wyrównana potyczka w Pelplinie! Finalnie Decka Pelplin w niedzielnym starciu 5.kolejki pokonuje GKS Tychy 71:66. Po tym triumfie pelplinianie zajmują 4.lokatę na parkietach 1.Ligi.

Decka Pelplin – GKS Tychy 71:66 Statystyki

Pelplinianie otworzyli tę rywalizacje od trójki Thomasa Davisa, a także akcji „and one” Patryka Kędla. Następnie inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy mogli liczyć na udane zagania Sebastiana Bożenki oraz Maksymiliana Dudę. Po jego punktach spod tablicy, GKS miał trzy punkty w zapasie (6:9). Później do głosu doszli Michał Sadło oraz Wojciech Dzierżak, punktując rywali z pola trzech sekund. Chwilę potem trójka Davisa przyniosła na moment prowadzenie Dece. Trójkolorowi zaczęli lepiej bronić w defensywie, a darmowe punkty z rzutów wolnych wykorzystali Maciej Koperski oraz Szymon Szmit. Premierowa odsłona padła łupem GKS-u, 17:13.

W następnej ćwiartce Filip Stryjewski, a także Mariusz Konopatzki swoimi trafieniami przybliżyli na parę chwil swoją ekipę do przyjezdnych (18:20). Wówczas swój dobry moment w ataku wykorzystał Karol Kamiński, aplikując na swoje konto osiem punktów. Następna udana interwencja pod obręczami Dudy przyniosła 11-punktowe prowadzenie Trójkolorowym. Za odrabianie strat zabrali się Dzierżak wraz z Davisem, lecz skutecznie w tym zadaniu utrudniali Nowakowski oraz Zmarlak. Ostatecznie po akcji 2+1 Davisa, a także trójce Stryjewskiego na przerwę zespoły schodziły przy trzypunktowej zaliczce dla gości (32:35).

DRUGA POŁOWA

Po dłuższej przerwie Koperski zaaplikował aż dziesięciu punktów, przywracając dwucyfrowe prowadzenie dla swojej drużyny. Później ciut słabszy fragment dopadł oba zespoły w ofensywie, lecz szybciej wyszli z niego pelplinianie. Udany wjazd pod tablicę Kędla oraz punkty z półdystansu Davisa zmniejszyły dystans do tyszan na cztery „oczka”. Korzystny wynik próbowali trzymać Walski, a także Bożenko. Ostatecznie po kolejnych wjazdach w pole trzech sekund Dzierżaka i Konopatzkiego mieliśmy po 30 minutach remis (49:49).

Czwartą kwartę otworzyły dwie celne tróje Romana Janika, ale spod tablicy skutecznie odpowiadali Maksymilian Duda oraz Paweł Zmarlak. Na następne punkty musieliśmy dłużej poczekać, bo oba zespoły skutecznie grały w obronie. Jednak wciąż korzystny rezultat trzymali pelplinianie, którzy po późniejszym zagraniu 2+1 Stryjewskiego mieli sześciopunktowy zapas. Maciej Koperski wraz z Szymonem Walskim próbowali celnymi trójkami przechylić szalę zwycięstwa. Ostatecznie kluczowymi trafieniami na wagę zwycięstwa popisali się Patryk Kędel, Wojciech Dzierżak oraz Thomas Davis. Finalnie Decka Pelplin pokonuje GKS Tychy 71:66, wygrywając drugi raz w historii spotkanie tych zespołów.

Dla Decki 24 punkty, 5 zbiórek i 4 asysty odnotował Thomas Davis. Dla pokonanych 19 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty zdobył Maciej Koperski.