DECKA PELPLIN przegrywa w Wałbrzychu

24 października 2021
Gornik Decka 2
Gornik Decka 8
Gornik Decka 14
Gornik Decka 15
Gornik Decka 19
Gornik Decka 22
Gornik Decka 26
Gornik Decka 28

6.kolejka dla zawodników DECKI PELPLIN to kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem z zespołem aspirującym do awansu do ekstraklasy – Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Chociaż statystyki wskazywały jednoznacznie na rywala, to początek meczu i początek drugiej kwarty, mógł zwiastować kolejną niespodziankę. 

Początek spotkania to festiwal niewykorzystanych rzutów osobistych z obu stron oraz równa gra obu drużyn. Taki początek nastroił kibiców obu drużyn na trudne i wyrównane spotkanie. Jednak druga kwarta to solidny odjazd zespołu Gospodarzy, który konsekwentnie wykorzystywali nieskuteczność oraz błędy pelplinian. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się stratą 14-punktową (42-28) i nadzieję powoli umierały. 

Po przerwie, DECKA powstałą z popiołów – zdobyte 12 punktów z rzędu (Michałek, Konopatzki, Szczepanik) pozwoliły dojść rywali na 4-punkty. Wtedy drugi bieg wrzucili gospodarze, nie pozwalając DECE przejąć inicjatywy. U Gości wróciła nieskuteczność, co zakończyło pierwszą połowę wynikiem 55-44. 

Ostatnie 10-minut należało do gospodarzy, którzy w 100% wykorzystali wszystkie problemy, z którymi zmagała się DECKA. Nieskuteczność oraz straty – spowodowały, że gospodarze spokojnie mogli prowadzić 4-tą kwartę, doprowadzając do swojego 5-go zwycięstwa w sezonie. Wśród naszych zawodników na pewno należy zauważyć Karola Michałka w 2-giej połowie, który zakończył mecz z double-double (12pkt. – 12zb.). 

– Każda porażka – nie ma się z czego cieszyć. My mamy świadomość, gdzie jest nasze miejsce w szeregu. Myślę, że ten mecz pokazał, że ten mecz pokazał, że jeżeli mamy plan to możemy rywalizować z każdym w tej lidze. W 3-ciej kwarcie był taki moment, gdzie się zbliżyliśmy i dyscypliną taktyczną potrafiliśmy ukarać Górnika. I tak naprawdę mam tylko pretensje do swoich zawodników, że w tym momencie zamiast pociągnąć taką grę to zaczęliśmy się bawić w minięcia i rozrzucenia – a dzisiaj to nam nie wpadało.  – mówił po meczu trener Marcin Radomski. 

Górnik Trans.eu Wałbrzych 73 : 54 DECKA PELPLIN 

STATYSTYKI 

Michałek – 12 pkt 
Janiak – 8 pkt
Konopatzki – 8 pkt
Szczepanik – 7 pkt
Pułkotycki – 5 pkt
Shcherbatiuk – 5 pkt
Wąsowicz – 5 pkt
Kulis – 2 pkt
Leśniczak – 1 pkt
Sączewski – 1 pkt
Pajkert – DNP 

https://i0.wp.com/deckapelplin.pl/wp-content/uploads/2020/07/LOGO-DECKA-2020-500px_png.png?resize=320%2C320&ssl=1

DECKA PELPLIN

#KoszykarskiPelplin
#wDrużynieSiła