DECKA rozpoczyna 2022 od zwycięstwa

11 stycznia 2022

Początek rundy rewanżowej dla DECKI to wyjazd do Pruszkowa, gdzie jeszcze przed meczem sam trener mówił “do tej pory tylko raz wróciłem stamtąd z zwycięstwem”. Przygotowani na stoczenie boju o bardzo ważne 2-punkty zarówno dla DECKI jak i Gospodarzy.

Pierwsza odsłona w wykonaniu obu drużyn dała kibicom nadzieję, że nie będzie to spokojny wieczór. Twarda gra w obronie zespołów wraz z wyrównaną grą zakończyła się wynikiem 18-16 dla gości. W pierwszej kwarcie po faulu na Mateuszu Kaszowskim, rozgrywający pelplinian zakończył spotkanie z 5-pktowym dorobkiem. I gdy wielu komentatorów określało ten moment jako przełomowy, to DECKA pokazała charakter.

Druga odsłona to przede wszystkim początkowa niemoc Gości, którą przełamał Damian Szczepanik celną 3-jką a po chwili poprawił Alex Scherbatiuk. Akcja meczu to zwieńczenie dobrej dyspozycji Karola Michałka w tym spotkaniu, gdzie przez 3,5 minuty zdobył 9pkt, w tym jedną akcję kończąc efektownym minięciem Łukasza Bodycha, które zakończył wsadem z góry. Finalnie DECKA rozgrywając 1-sekundową akcję i oddając piłkę do Karola Michała, który Buzzer-Beaterem zza obwodu zakończył 1-wszą połowę, wprawiając drużynę oraz kibiców DECKI w szaleństwo!

Druga połowa to przede wszystkim zmotywowani gracze gości, którzy od pierwszego gwizdka zbudowali przewagę, której nie odpuścili już do końca meczu. Pomimo tego, że w końcówce – gospodarze podrywali się kilkukrotnie, to tej niedzieli, drużyna DECKI była nie osiągalna. Zrównoważone spotkanie, twarde w obronie, z bardzo podobną skutecznością w ataku i z chłodniejszymi głowami Gości w końcówce, to właśnie pelplinianom pozwoliło cieszyć się z bardzo ważnych 2-ch punktów.

MKS Znicz Basket Pruszków 71 : 77 DECKA PELPLIN
https://i0.wp.com/deckapelplin.pl/wp-content/uploads/2020/07/LOGO-DECKA-2020-500px_png.png?resize=320%2C320

DECKA PELPLIN

#KoszykarskiPelplin
#wDrużynieSiła