Rozpoczynamy #Misja1Liga!

28 lipca 2020
190928-004

Po raz pierwszy w histori, po 5 latach wyczerpujących sezonów i prób awansu do 1 Ligi Koszykówki – Klub Koszykarski Decka Pelplin w sezonie 2020/2021 dołącza do 16 drużyn, które będą walczyły na parkietach pierwszoligowych. Gra na zapleczu Energa Basket Liga staje się faktem, i nie możemy się doczekać pierwszego spotkania przy wypełnionej hali w Miasto i Gmina Pelplin!

„Przez te wszystkie lata wyszkoleni przez nas zawodnicy musieli szukać swojego miejsca w niekoniecznie lepiej zorganizowanych, ale grających w wyższych ligach klubach. Teraz zapewnimy naszym wychowankom to, na co tak ciężko codziennie pracują. Lata budowania struktur klubowych, szkolenia zawodników, tysiące treningów – skutkuje naszą obecnością wśród szesnastu klubów z całej polski na zapleczu ekstraklasy. Dzisiejszy dzień jest kolejnym bardzo ważnym krokiem wykonanym przez nasz Klub.” – mówi trener Decki, Bartosz Sarzało.

„Pięć lat ciężkiej codziennej pracy, wielu wyrzeczeń, poświęceń – dzisiaj przynosi fantastyczny efekt. Dzięki zaufaniu naszych sponsorów, partnerów oraz profesjonalnej organizacji klubu – udało nam się spełnić wymagania Polski Związek Koszykówki aby awansować do 1 Ligi Koszykówki.” – powiedział Prezes KS Jedynka Pelplin, Przemysław Bieliński – „To wielki dzień dla naszej społeczności, to sukces naszych kibiców, mieszkańców Pelplina, zawodników, trenerów, władz Pelplina, partnerów oraz sponsorów. Bez całego tego wsparcia – ten sukces nie byłby możliwy. Jest to duży kredyt zaufania, ale wierzymy, że spłacimy go pokazując 15 zespołom, że zespół DECKA PELPLIN – ma niesamowity charakter.”

„Sport, a w szczególności Koszykówka w naszym mieście to już pewnego rodzaju tradycja. Zaangażowanie i idące z nim w parze sukcesy oraz rozwój klubu Decka Pelplin są dla naszej Gminy kolejną piękną jej wizytówką. Wywalczony awans do 1 ligi wiąże się ze wzrostem budżetu klubu i większym zaangażowaniem finansowym samorządu. Dla nas – Partnera Tytularnego – jest to trudna decyzja, szczególnie w okresie pandemii. Cieszę się jednak, że kwestia wzmocnieniu naszego wkładu w klub znalazła zrozumienie wśród naszych radnych. gdyż gra w 1 lidze to nie tylko szansa dla najmłodszych sportowców z Pelplina ale również niewymierna promocja naszego miasta na skalę ogólnokrajową.” – powiedział Mirosław Chyła Burmistrz Pelplina

#KoszykarskiPelplin #Misja1Liga #WdruzynieSiła #pelplin #DeckaPelplin #Suzuki1LM

https://i0.wp.com/deckapelplin.pl/wp-content/uploads/2020/07/LOGO-DECKA-2020-500px_png.png?resize=320%2C320

DECKA PELPLIN

#KoszykarskiPelplin
#wDrużynieSiła